طریقه نصب کفپوش در 10 گام

مقدمه ای بر نصب و اجرای کفپوش:

طریقه نصب کفپوش در 10 گام

 

محصولات کفپوش معمولاً از پلاستیک ساخته شده اند ، اما طریقه نصب کفپوش بیشتر شبیه نصب کاشی است تا یک محصول چوبی منحصر به فرد.  هر قسمت از چیده شدن تایل های مختلف کفپوش ها در کنار هم دیگر ساخته می شود و به صورت موازی در کنار هم قرار می گیرند و ثابت می شوند. برخی از نصاب ها ، نصب کفپوش را در مرکز کف شروع می کنند و به طور هم زمان به سمت هر چهار دیوار پخش می شوند. با این وجود ، در آشپزخانه ، اغلب می توان تایل ها را به موازات یک دیوار قرار داد .

  1. بسته ی کفپوش را باز کنید و به آنها اجازه دهید سه تا پنج روز قبل از نصب در اتاق بنشینند. این به آنها زمان می دهد تا با شرایط اتاق به تعادل برسند و از بروز مشکلات انبساط جلوگیری می کنند. کفپوش ها را از جعبه های مختلف با هم مقایسه کنید تا احتمال پیدا شدن تغییرات رنگی قابل توجه در کف اتاق را به حداقل برسانید.
  2. با پخش کردن مایع زیرکار (در صورت لزوم به زیرکاری کردن کف) که ترکیبی از سیمان است، کف اتاق را سیقل كنید.
  3. در صورت عبور از مرحله ی دوم کف اتاق را تمیز کرده و آن را عاری از هرگونه گرد و غبار نمایید.اگر کف اتاق سیقل است با دستمال مرطوب تمامی سطح را گردزدایی نمایید.
  4. چسب کفپوش را بر روی زیر کف بین اولین تایل که گرفتید و دیوار را با ماله ای پخش کنید. دستورالعمل های نصب کفپوش را که در مشخصات آن آمده است را نیز بررسی کنید..
  5. تایل اول را از کنار خط دیواری نصب نمایید. تایل های بعدی را طوری نصب کنید که گوشه دیوار را پر کنند ، سپس از پایین خط تا دیوار مخالف کار کنید.
  6. آخرین تایل را برش دهید.از تیزبر می توانید برای برای برش کفپوش ها استفاده نمایید اما باید احتیاط خود را به حداکثر برسانید.
  7. سعی کنید برش هایی که در نهاین به کفپوش های خود می زنید بسیار با ظرافت و سلیقه باشدو حتما از خط کش و شاغول استفاده نمایید .همچنین اجازه ندهید بین تایل ها درزی بماند و حتما تایل ها را تا حد امکان به هم بچسبانید.
  8. خب حالا بعد از اینکه نصب کفپوش حدودا به اتمام رسیده و کف اتاق شکل و شمایل خاص و شکیل به خود گرفته است، استفاده از یک غلتک برای فشار خارجی بر روی کفپوش ها ایده ی خوبی است و موجب محکم شدن کفپوش چسبیده شده به زمین می شود.
  9. دقت نمایید که استفاده از کفپوش برای اشپزخانه بلامانع است و شستشوی نسبی آن دچار مشکلی نخواهد شد.
  10. حالا وقت استراحت است! فردا حتما به اتاق بازگردید و کف آن را تمیز نمایید . اتاق شما میزبان اعضای خانواده است البته با ظاهری زیابتر!

 

منبع : طریقه نصب کفپوش در 10 گام!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید